Keçiören’de İlaçlama Çalışmalarına Hız Verildi

İlçe sınırları içerisinde bulunan tüm mahallelerde, periyodik olarak yapılan ilaçlama çalışmalarına hız verildi. Yaz aylarının yaklaşmasıyla sinek ve haşerelerin çoğalma riskine karşın ilaçlama çalışmalarını sürdüren ekipler, sağlıklı ve temiz bir çevrede vatandaşların yaşam kalitesini artırmayı hedefliyor.

7/24 çalışmalar sürüyor

Keçiören Belediyesi gün içinde 4 araç üstü atomizer ve çok sayıda personel ile zararlı haşerelere karşı sokak sokak ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ise ilçedeki sosyal yaşam alanlarını ve parklarda ilaçlama çalışması yürütüyor. Vatandaşların konforu ve sağlığı gözetilerek saat 22.00’de başlayan ilaçlama çalışmaları sabah saatlerine kadar devam ediyor. 2 atomizer,  1 pülverizatör,  4 yaya sırt pülverizatörü ile ağaç zararlıları ve uçucu yumurtaları önlemeye yönelik ilaçlama yapılıyor.

Daha temiz, sağlıklı ve yaşanabilir bir Keçiören

İlçe sakinlerinden gelen taleplerin de dikkate alındığını belirten Keçiören Belediye Başkanı Dr. Mesut Özarslan, ”Daha temiz, sağlıklı ve yaşanabilir bir Keçiören için ilçemiz genelinde en etkin yöntemlerle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın sağlığı ve huzuru için cadde, sokak ve parklarda gerçekleştirilen ilaçlama çalışmaları ekiplerimiz tarafından büyük bir titizlikle düzenli olarak yapılmaya devam edecektir” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir