WhatsApp Görüntülü Arama için Yeni Güncellemeler Duyurdu

WhatsApp, önümüzdeki birkaç hafta içinde mobil ve masaüstü cihazlarda kullanıma sunulacak görüntülü arama özelliğinde bazı güncellemeler yapacağını duyurdu. Anlık mesajlaşma uygulaması, birden fazla kullanıcılı oturumlar için görüntülü arama deneyimini daha iyi hale getirmeye çalışıyor.

Hoparlör Vurgulama adı verilen bir özellik, görüntülü görüşmede konuşan kişiyi otomatik olarak vurgulayacak ve ekranda ilk sıraya koyacak. Şirket ayrıca, görüntülü görüşmeler sırasında ekranınızı bir ses akışıyla paylaşmanıza da izin verecek ve bu, birlikte video izlemek için ideal olabilir.

WhatsApp ayrıca görüntülü görüşmeler için katılımcı sınırını da artırıyor. Artık WhatsApp’ın mevcut olduğu masaüstü ve mobil dahil tüm platformlarda en fazla 32 katılımcıyla görüntülü görüşme yapılabilecek.

Şirket daha önce mobil cihazlarda görüntülü görüşme için 32 kullanıcıya kadar izin veriyordu ancak diğer platformlar için farklı limitler vardı. Örneğin Windows ve Mac uygulamalarında yalnızca 8 kişinin görüntülü görüşmeye katılmasına izin veriliyordu.

WhatsApp yakın zamanda piyasaya sürülen düşük bit hızlı ses codec’i MLow’un mobil cihazlarda görüntülü ve sesli çağrı kalitesini iyileştirdiğini ve kötü ağ koşullarında bile daha net ses sunduğunu vurguluyor.

Görüntülü görüşme özelliği ilk olarak 2015 yılında kullanıma sunuldu ve 2020 yılında katılımcı sayısı sekize çıkarıldı. Başlangıçta mobil cihazlarda doğrudan sohbet ve gruplarla sınırlı olan bu özellik daha sonra birden fazla platformla çalışacak şekilde güncellendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir